Najem komercyjny i dzierżawa w czasie koronawirusa

Ekspert Kancelarii Krotoski Adwokaci w zakresie prawa nieruchomości radca prawny Łukasz Kułaga omówi zmiany jakie w zakresie najmu komercyjnego wprowadziła Tarcza antykryzysowa. Webinarium nie ograniczy się jednak do samej teorii. Przedstawimy praktyczne rozwiązania pozwalające przedsiębiorcom walczyć o swoje prawa, zmienić, a nawet rozwiązać umowę najmu lub dzierżawy.

Szczególnie szeroko omówimy także kwestie kar umownych – wyjaśnimy jak prawidłowo je zastrzegać i jak ominąć związane z nimi ograniczenia prawne. Nie zabraknie także dawki wiedzy dla najemców i dzierżawców. Nasze praktyczne rozwiązania pozwolą Państwu w wielu przypadkach uchylić się od zapłaty kar.

Zakres szkolenia

4.06.2020

149 zł netto

Zapisz się

Zakres szkolenia

Program szkolenia:

1. Najem i dzierżawa w obiektach wielkopowierzchniowych i galeriach handlowych

Na czym polegają zmiany i jakie niosą zagrożenia dla stron? Czy przepisy dotyczą mojego obiektu? Czy obiektem handlowym może być park handlowy składający się z kilku budynków?

2. Jednostronne przedłużenie umowy najmu i zakaz jej wypowiedzenia

Zasady i zastosowanie do umów dzierżawy

3. Wypowiedzenie niewypowiadalnej umowy

Czy jest to możliwe i jakie wiążą się z tym kontrowersje? Jak przygotować odpowiednią dokumentację i przeprowadzić procedurę? Jak zabezpieczyć się przed egzekucją?

4. Zmiana lub rozwiązanie umowy przez sąd

Czy mam szansę na takie rozstrzygnięcie? Jak gromadzić odpowiednie dowody? Czy można dochodzić rozwiązania umowy albo obniżenia czynszu z mocą wsteczną? Jak sformułować pozew, by nie zapłacić.

5. Niewykonanie umowy w czasie pandemii a odpowiedzialność

Czy z uwagi na niewykonanie umowy w czasie pandemii można naliczyć kary umowne lub odstąpić od umowy? Jak skonstruować postanowienia o karach umownych by były skuteczne i jak najszersze oraz jak się przed nimi bronić?

Przejdź do zapisów

Zgłoś się

Łukasz Kułaga Prowadzący szkolenie

Inwestycje
liniowe

Strefa
szkoleń

Kontakt

Inwestycje
liniowe

Strefa
szkoleń

Kontakt

Dowiedz
się jak
możemy
Tobie
pomóc