Kolejny etap budowy mostu energetycznego Polska – Litwa.

Wiadomości

14.09.2015


W piątek, 11. września 2015 r. oddano do eksploatacji dwa kolejne fragmenty połączenia transgranicznego pomiędzy Polską a Litwą. Przez nową linię energia ma popłynąć jeszcze w tym roku, a inwestorzy już planują dalszą rozbudowę.

Do użytku przekazano:

  • zmodernizowaną i rozbudowaną stację 400/200/110 V w Ostrołęce;
  • nowo powstałą stację 400 kV Stanisławów.

Na dzień dzisiejszy w branży elektroenergetycznej chodzą słuchy o rozbudowie połączenia w taki sposób, by jego przepustowość wzrosła dwukrotnie. Takie deklaracja składają władze operatorów sieci przesyłowych: polskiego PSE oraz litewskiego Litgrid.

W lipcu w ramach omawianego projekt przekazano do eksploatacji linię przesyłową z Miłosnej do Siedlec oraz stację energetyczną Siedlce Ujrzanów (kliknij tu).

Przypomnijmy, że zespół Inwestycji Liniowych na czele z Mecenasem Maciejem Krotoskim uczestniczył w szeregu postępowań administracyjnych czy sądowych związanych z pozyskaniem terenów pod realizację inwestycji oraz pozyskaniem wszelkich zgód formalno-prawnych dla tego przedsięwzięcia.

Autor:
Paulina Skonieczna

MASZ PYTANIE DOTYCZĄCE TEGO
ARTYKUŁU? NAPISZ DO NAS

Zobacz inne artykuły z tego działu

Jakub Stefan Arczyński prelegentem podczas warsztatów online organizowanych przez MMC Polska

Łukasz Kułaga prelegentem podczas Kongresu Real Estate Magazine

„Wyrok TK w sprawie ustawy krajobrazowej. Kto może liczyć na odszkodowanie? Co dalej z uchwałami krajobrazowymi w 2024 r...

przekształcenie użytkowania wieczystego we własność ustawa

Przepisy „#StopPatodeweloperka” – jakie zmiany w prawie wprowadza nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicz...


Inwestycje
liniowe

Strefa
szkoleń

Kontakt

Inwestycje
liniowe

Strefa
szkoleń

Kontakt

Dowiedz
się jak
możemy
Tobie
pomóc