Specustawa Mieszkaniowa: Projekt ustawy skierowany do Sejmu!

Wiadomości

29.06.2018


We wtorek 26 czerwca 2018 r. projekt komentowanej przez nas w ostatnich artykułach kontrowersyjnej Specustawy mieszkaniowej wpłynął do Sejmu.

Przejrzystość dotychczasowego procesu ustawodawczego pozostawia jednak wiele do życzenia. Na stronie Rządowego Centrum Legislacji znaleźć można pięć, znacznie się od siebie różniących projektów Specustawy, z których większość pochodzi z tego miesiąca. Część projektów została przy tym opublikowana nawet kilka tygodni po ich przyjęciu.

Powyższe stwarza wątpliwość co do ostatecznej treści projektu Specustawy skierowanej do Sejmu. Najnowszy dokument pochodzi z dnia 19 czerwca 2018 r. Brak jednak informacji czy to właśnie ta wersja skierowana została do dalszych prac dnia 26 czerwca b. r. Jest to tym bardziej wątpliwe, iż do wersji projektu z dnia 19 czerwca 2018 r. zgłaszane były dalsze uwagi i zastrzeżenia międzyresortowe.

Mając na uwadze powyższe, w ciągu najbliższych dni i tygodni będziemy bacznie śledzić strony Sejmu i Rządowego Centrum Legislacji. Jeżeli pojawi się na nich kolejna wersja projektu o fakcie tym dowiecie się Państwo z portalu inwestycjeliniowe.pl.

Na łamach portalu w najbliższym czasie omówimy również zmiany wprowadzone przez Radę Ministrów do projektu Specustawy w wyniku uwzględnienia części uwag zgłoszonych w toku konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych, a także aktualne założenia i podstawowe zapisy projektu.

MASZ PYTANIE DOTYCZĄCE TEGO
ARTYKUŁU? NAPISZ DO NAS

Zobacz inne artykuły z tego działu

Jakub Stefan Arczyński prelegentem podczas warsztatów online organizowanych przez MMC Polska

Łukasz Kułaga prelegentem podczas Kongresu Real Estate Magazine

„Wyrok TK w sprawie ustawy krajobrazowej. Kto może liczyć na odszkodowanie? Co dalej z uchwałami krajobrazowymi w 2024 r...

przekształcenie użytkowania wieczystego we własność ustawa

Przepisy „#StopPatodeweloperka” – jakie zmiany w prawie wprowadza nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicz...


Inwestycje
liniowe

Strefa
szkoleń

Kontakt

Inwestycje
liniowe

Strefa
szkoleń

Kontakt

Dowiedz
się jak
możemy
Tobie
pomóc