Specustawa Mieszkaniowa uchwalona również przez Senat

Wiadomości

16.07.2018


W zawrotnym tempie przebiegły prace ustawodawcze nad Rządowym projektem ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o uchwaleniu projektu przez Sejm i przekazaniu go do dalszych prac w Senacie. Dziś możemy już potwierdzić, iż specustawa mieszkaniowa została uchwalona zarówno przez Sejm, jak i Senat z dniem 13 lipca 2018 r., co niniejszym kończy proces ustawodawczy.

Do wejścia ustawy w życie koniecznym jest jeszcze podpis Prezydenta RP oraz publikacja tekstu w dzienniku urzędowym. W związku z obawami dotyczącymi konstytucyjności uchwalonej ustawy, o których wspomnimy w kolejnym artykule, istnieje jednak teoretyczna możliwość prezydenckiego veta lub skierowania ustawy celem zbadania jej treści przez Trybunał Konstytucyjny.

Wejście przeważającej części przepisów specustawy w życie nastąpi po upływie 14 dni od jej ogłoszenia.

Nie zaprzestajemy śledzenia losów specustawy na tym etapie. Będziemy Państwa informować o dalszych istotnych krokach mających na celu wprowadzenie jej do systemu prawnego.

MASZ PYTANIE DOTYCZĄCE TEGO
ARTYKUŁU? NAPISZ DO NAS

Zobacz inne artykuły z tego działu

Jakub Stefan Arczyński prelegentem podczas warsztatów online organizowanych przez MMC Polska

Łukasz Kułaga prelegentem podczas Kongresu Real Estate Magazine

„Wyrok TK w sprawie ustawy krajobrazowej. Kto może liczyć na odszkodowanie? Co dalej z uchwałami krajobrazowymi w 2024 r...

przekształcenie użytkowania wieczystego we własność ustawa

Przepisy „#StopPatodeweloperka” – jakie zmiany w prawie wprowadza nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicz...


Inwestycje
liniowe

Strefa
szkoleń

Kontakt

Inwestycje
liniowe

Strefa
szkoleń

Kontakt

Dowiedz
się jak
możemy
Tobie
pomóc